DEFİNE VE CİN

Kullanıcı avatarı
Treks34

DEFİNE VE CİN

Mesaj gönderen Treks34 » Prş May 18, 2017 20:19

Sevgili arkadaşlar sizlere definecilerin en büyük kabusu olan, her şeyi sahiplenen, ordan oraya götüren getiren cinler ile ilgili bir iki şey yazayım ki okuyan akıl sahipleri sebeplensin

Genel manada cinler için şöyle bir varsayım öne sürebiliriz.
“ENERJİ İNSAN” Şimdi bu nereden çıktı diyenler olacaktır. Rahman suresi 15. Ayette Cinleri de yalın ateşten yarattı. Der. Hicr suresi 27. Ayette ise cinleri nüfus edici ateşten yarattık.

Cinler maddesel boyutta olmadıkları için hızlı hareket ederler. Buna karşılık ise cinlere göre zaman ağır ilerler bu yüzden bize göre daha fazla yaşarlar.
Bizlerin 14 yılına karşılık 1 yıl yaşlanırlar. Şöyle ki kendince 70 yıl yaşayan bir cin bize göre süreç olarak 980 yaşında olacaktır. Cine göre ise bizim ömrümüz nerdeyse 10 yıl kadar olacaktır. Birde bu pencereden bakalım ,diyelim ki bizimle çağdaş olan bir cin aslında neredeyse Selçuklu hakanı ALPASLAN la yaşıttır. Bu yüzden dünyada olanları bilmeleri kadar doğal bir şey olmaz.

Şimdi gelelim işin hacı hoca tarafına ,İşte üfürük bölümü burası olur. Yukarıda anlattığım kıssadan hangi hoca nasiplenebilir ki. Ben şahsım adına neyin ne olduğunu dahi bilmeyenlerin olayın boyutlarının nereye ulaşacağını dahi tahmin edebileceğine inancım yoktur.
Allahın ilim bahşettikleri hariç kimsenin cinle falan hasbıhal edeceğini düşünmüyorum. Mekan aynı olmasına rağmen zaman farkı ile birlikte yaşadığımız cinlerin de bizle ancak zorlanmış şartlar altında bir araya geldiğini unutmamak zorundayız. Şöyle ki Hz Süleymana onları kullanma yetkisi verilmiştir.
Bu sebeple de cin in birisi meşhur tahtın getirilmesi işine talip olur. Nasıl getirecektir. Neml suresi 39 ve 40 ıncı ayetinde bu konu anlatılır. Cin peygambere sen doğrulmadan bu tahtı buraya getiririm. Mutlaka ben buna gücü yeten ve güvenilir biriyim der. Fakat tahtı getiren cin değildir. 40 ayette bu açıklanır. Diğer talip ise kitabi ilim verilmiş imanlı bir kişi olan Hızırdır. Hz Süleyman la Hz Hızır ın yolu kesişmiştir. Hz Hızır ise ; Ben tahtı sen gözünü kırpmadan getiririm der ve getirir.
Gelelim asıl meseleye Allah katından kendisine İlim verilmiş olan Hz Hızır cinlerden bile daha hızlıdır.

Maalesef söylendiği üzere Cinleri bir yere bağlayabilmek yada onlara hükmetmek biz insanlar için olumsuz bir durumdur. Ha birileri çıkarda Allah bana da Hz Süleymanın yetkisini verdi derse o başka bunun adı o zaman ÇOK BAŞKA bir şey olur. Bunu demeye benim dilim varmaz.
TÖBE TÖBE

Siz siz olun Define olaylarının içine bu tip konuları sokmayın yakından uzaktan bir alakası yoktur.Hiç cinle haşır neşir olan Arkeolog gören duyan varmıdır. Benim yakın ve uzak çevremde yoktur.Böyle birbir durum olsa cinle ilk temas Osman Hamdi Bey le olurdu........

Başka bir zaman Allah nasip ederse daha derin mevzuları anlatmayı da deneriz. Şimdilik bu kadarla keselim.

VESVESE BİZLERDEN UZAK OLSUN.
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir